W trosce o cyberbezpieczeństwo

Do końca marca w całej Polsce odbywały się liczne akcje poświęcone bezpieczeństwu dzieci w Internecie

✅W naszej szkole nasze działania rozszerzyliśmy również o rodziców. Nagraliśmy dwa webinary poświęcone netykiecie i uzależnieniu od smartfona . Chcieliśmy, aby dorośli lepiej mogli poznać i zrozumieć świat swoich pociech.
✅ Podczas zajęć świetlicowych i spotkań z pedagogiem dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w Internecie.
✅ Przeprowadzono konkurs online, który pozwolił wręczyć "Certyfikaty bezpiecznego internauty"
✅ Podczas porannej świetlicy dzieci poznały mechanizmy działania sztucznej inteligencji oraz chatu GPT
✅ Zrealizowaliśmy lekcję przygotowaną przez Centrum Rozwoju Lokalnego poświęconą bezpieczeństwu w tzw. Sieci
✅ Na szkolnych korytarzach zawisły tematyczne gazetki
✅ Przygotowano infografiki poświęcone cyberbezpieczeństwu.

Organizowany co roku #DBI to świetna okazja, aby przypomnieć sobie zasady cyberbezpieczeństwa. Do czego również zachęcamy i Państwa.
Mamy nadzieję, że pomogą w tym Państwu przygotowane przez nas materiały

Autor: Agata Ziółkowska, Emilia Gierczak