Logo szkoły

Kończewice - 571 869 379
Głuchowo- 571 796 574
sekretariat@spkonczewice.pl

Edukacja wczesnoszkolna

Strona

Co na niej się znajduje?

Matzoo.pl

Strona poświęcona zagadnieniom matematycznym. Można na niej znaleźć łamigłówki i zadania zarówno dla zerówki, jak i klasy VIII.

Pisupisu.pl

Witryna, w której znajdują się zadania już dla dzieci przedszkolnych. Jest to też ciekawa propozycja dla uczniów klas starszych (I-VI). Zadania dotyczą języka polskiego i matematyki.

Zyraffa.pl

Gry i zabawy dla przedszkolaków i uczniów. Dotyczą one języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i muzyki.

TVP Kultura

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin - literatura, sztuka i muzyka (codziennie w godzinach 13.00 – 17.00). Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

TVP ABC

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, )Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

Klp.pl

Na stronie znajdują się opracowania wielu lektur szkolnych, analizy i intrepetacje różnych wierszy.

Wolnelektury.pl

Strona na której można uzyskać dostęp do wielu e-booków i audiobooków lektur szkolnych.

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Na portalu youtube.pl można znaleźć wiele filmików edukacyjnych przygotowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Materiały zaciekawią zarówno maluchów, jak i starsze dzieci.

Artykuły