W co warto zaopatrzyć pierwszaka?

Jeśli nie wiecie co kupić przed rozpoczęciem roku szkolnego, służymy z pomocą.

1. Plecak – lekki i wygodny

2. Piórnik (a w nim: linijka, kredki – podstawowe kolory, ołówki (minimum 2), gumka, nożyczki, ostrzynka dopasowana do wielkości kredek i ołówka)

3. Zeszyt w wąskie linie i w kratkę, do religii (do religii od 2 semestru)

4. Strój na wf (biała bluzka, czarne spodenki, obuwie sportowe)

5. Farby (12 kolorów, muszą być podstawowe kolory, np. czerwony czy zielony) + pędzle różnej grubości + kubeczek z zamknięciem

6. Plastelina (12 kolorów)

7. Pisaki

8. Długopisy zmazywalne (od drugiego semestru) + gumka

9. Wycinanki (zwykłe, tylko nie samoprzylepne)

10. Blok rysunkowy

11. Blok kolorowy (techniczny i zwykły)

12. Duży blok biały i kolorowy

13. Klej Magic w sztyfcie

14. Okładki na zeszyty i do książek

15. Pastele

16. Zestaw krepy

17. Bidon, śniadaniówka (dzieci w I klasie nie piją już herbatki, tylko przynoszą własne napoje)

18. Teczka z gumką

UWAGA! Najważniejszy jest dobry ołówek i gumka. Jeśli dziecko ma jeszcze problemy z prawidłowym chwytem (w trzy palce), dobrze aby był to ołówek/kredki trójkątne, grubsze. Najlepiej ściera gumka firmy Pentel. Proszę nie oszczędzać na porządnym ołówku. Proszę nie kierować się wyglądem (np. narysowanymi na ołówku postaciami z bajek), ale jego parametrami,np. symbole HB i F Ponadto, proszę pamiętać, że kredki zmazywalne, bardzo źle kolorują. Najlepsze są tradycyjne, zwykłe, np. firmy Bambino.